Татарстан Республикасы Юстиция министрлыгы хезмәткәрләре Чирмешән муниципаль районына чыктылар

2018 елның 16 марты, җомга

2018 елның 15 мартында Татарстан Республикасы юстиция министрының беренче урынбасары А.Г.Галимов расланган график нигезендә Татарстан Республикасы Чирмешән муниципаль районында яшәүче гражданнарны күчмә кабул итте.
Гражданнарны кабул итү барышында алардан Россия Федерациясе гражданлыгын алуга, кулланучыларның хокукларын яклауга һәм башкаларга кагылышлы мөрәҗәгатьләр алынды. Барлык сораулар буенча да тулы аңлатмалар бирелде, законнар аңлатылды.
Районга чыгу кысаларында министрлыкның җирле үзидарә органнарына хокукый консультация-методик ярдәм күрсәтү бүлегенең әйдәп баручы советнигы А.Н.Ханеня тарафыннан хокукый ярдәм күрсәтелде. Җирле үзидарә органнарының урындагы җаваплы затлары белән гамәли эшчәнлек барышында очраша торган кыенлыклар турында фикер алыштылар, консультация ярдәме күрсәтелде, эшчәнлек нәтиҗәләрен күтәрү максатыннан күрсәтмәләр бирелде.
Мәгълүмат-аналитика эше, координацияләү һәм планлаштыру бүлеге хезмәткәре И.М.Мингалимов тарафыннан Чирмешән муниципаль районында “2015-2020 елларга Татарстан Республикасында коррупциягә каршы сәясәтне гамәлгә ашыру” дәүләт программасы чараларының үтәлеше тикшерелде.
Коррупциягә каршы тору буенча эшләрне координацияләү буенча Чирмешән муниципаль районы башлыгы каршындагы комиссия, хезмәткәрләрнең хезмәт урынында үзләрен тотулары һәм мәнфәгатьләр конфликтын җайга салу комиссияләренең эшчәнлеге мәсьәләләре каралды, муниципаль коррупциягә каршы программа, коррупциягә каршы экспертиза оештыру мәсьәләләре, шулай ук башка программа чараларының үтәлеше барышы өйрәнелде.