Җәмәгать судьяларының белем күтәрү курслары тәмамланды

2018 елның 31 мае, пәнҗешәмбе

2018 елның 31 маенда  Россия дәүләт гадел хөкем  университетының Казан филиалында  Татарстан Республикасы юстиция  министры урынбасара вазыйфаларын  башкаручы А.В.Воробьёв җәмәгать  судьяларын белем күтәрү курсларын  уңышлы тәмамлаулары белән котлады.

Белем күтәрү курсларын тәмамлау нәтиҗәләре буенча Татарстан Республикасы җәмәгать судьяларына тиешле үрнәктәге таныклыклар бирелде.

Таныклыклар тапшыру тантанасында шулай ук директорның тәрбия эшләре буенча урынбасары А.Р.Гарифуллина, судьяларны, судларның  һәм Суд департаменты дәләт граждан хезмәткәрләрен  кабат әзерләү һәм белем күтәрү факультеты деканы Р.Р.Долотина, Татарстан Республикасы Юстиция министрлыгының җәмәгать судьялары эшчәнлеген оештыру-хокукый тәэмин итү бүлеге башлыгы А.В.Назарова катнаштылар.