Министр урынбасары М.М.Ибәтов түгәрәк өстәл утырышында катнашты

2018 елның 4 июле, чәршәмбе

2018 елның 4 июлендә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында Татарстан Республикасында балаларга вакцинопрофилактика һәм туберкулезга каршы профилактика уздыруның өстәмә чараларын куллану мәсьәләләренә багышланган түгәрәк өстәл утырышы узды. Утырышта Татарстан Республикасы Бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Г.Л. Удачина, Балигъ булмаганнар эшләре һәм аларның хокукларын яклау буенча республика комиссиясе, Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгы, Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы, дини оешмалар вәкилләре катнашты.

Утырышта ВИЧ-инфекция, балаларда туберкулез авыруын профилактикалау һәм аны башлангыч этапта ачыклау, шулай ук халыкның профилактика прививкаларыннан баш тартуы мәсьәләләре каралды.

Хокукый җайга салу һәм законнарны камилләштерү мәсьәләләре буенча фикер алышуда, түгәрәк өстәл утырышын резолюцияләүдә министр урынбасары М.М.Ибәтов катнашты.