Консультация-методик ярдәм күрсәтү максатыннан Кайбыч муниципаль районына чыгу

2018 елның 9 августы, пәнҗешәмбе

2018 елның 8 августында Татарстан Республикасы Юстиция министрлыгы хезмәткәрләре расланган график нигезендә Кайбыч муниципаль районына чыктылар.

Районга чыгу кысаларында җирле үзидарә органнарына хокукый консультация-методик ярдәм күрсәтү бүлегенең әйдәп баручы консультанты.Г.Газизова тарафыннан хокукый ярдәм күрсәтелде. Җирле үзидарә органнарының урындагы җаваплы затлары белән практик эшчәнлек барышында килеп чыга торган кыен мәсьәләләр буенча фикер алышынды, консультатив ярдәм күрсәтелде, эш нәтиҗәлелеген күтәрү максатыннан күрсәтмәләр бирелде.

Җирле үзидарә өлкәсендә норматив хокукый эш һәм муниципаль регистрны алып бару бүлегенең әйдәп баручы советнигы Р.М.Сәлахова тарафыннан Кайбыч муниципаль районының җирле үзидарә органнарының муниципаль районга керүче җирлекләрдән Татарстан Республикасы муниципаль норматив хокукый актлар регистрына кертелергә тиешле мәгълүмат җыю буенча аларга бирелгән дәүләт вәкаләтләрен үтәүләре тикшерелде. Тикшерү барышында җаваплы затларга тиешле консультатив һәм хокукый ярдәм күрсәтелде.