Җирле үзидарә өлкеәсендәге законнарда үзгәрешләр

2020 елның 22 гыйнвары, чәршәмбе

2019 елның 16 декабреннән “Татарстан Республикасы территориясендә муниципаль җир контролен гамәлгә ашыру тәртибе турында” 2015 елның 13 октябрендәге 83-ТРЗ номерлы Татарстан Республикасы Законының 3 статьясының 5 өлешендәге 1 пунктының үз көчен югалтуы турында” 2019 елның 14 декабрендәге 105-ТРЗ номерлы Татарстан Республикасы Законы үз көченә керде.

105-ТРЗ номерлы закон белән җир кишәрлеген планнан тыш тикшерү өчен  нигезләр исемлегеннән гражданнар тарафыннан алдарак бирелгән җир законнары таләпләрен бозуда ачыкланган җитешсезлекләрне бетерү турындагы күрсәтмәләрне үтәүнең срогы чыгу алып ташлана.

105-ТРЗ номерлы  законны кабул итү законнар нигезендә җир кишәрлеген планнан тыш тикшерү өчен нигезләр исемлеген китерү өлешендә муниципаль җир контролен гамәлгә ашыру (җир контроле турындагы нигезләмә, һ.б.) мәсьәләләрне җайга сала торган муниципаль норматив хокукый актларга үзгәрешләр кертүне таәп итә.