Байлар Сабасында хокукый ярдәм үзәге эшли башлады

2024 елның 16 апреле, сишәмбе

Татарстан Республикасы Саба районында яшәүчеләр хәзер түләүсез юридик ярдәм ала алалар. “Демография” милли проекты кысаларында шәһәр тибындагы бистәдә Татарстан Республикасы дәүләт юридик бюросының икенче өстәмә офисы ачылды. Бинаны район башлыгы Рәис Миңнеханов ТР Дәүләт юридик бюросы җитәкчесе Марс Фәтхуллин белән бергә карады.

“Байлар Сабасында дәүләт юридик бюросы филиалы ачылу түләүсез юридик ярдәм күрсәтүнең вакытында һәм уңайлы булуын тәэмин итәргә мөмкинлек бирәчәк, шулай ук Саба һәм республиканың якын - тирә районнарында яшәүчеләрнең хокукый проблемаларын хәл итүдә җитди таяныч булырга тиеш, - дип хәбәр итте Марс Фәтхуллин. - Без телдән һәм язма рәвештә хокукый консультация рәвешендә ярдәм күрсәтәбез, шикаятьләр, үтенечләр һәм хокукый характердагы башка документлар төзибез, төрле оешмаларга һәм хакимият дәрәҗәләренә берничә сорау белән мөрәҗәгать итә алабыз”.

Үзәктә шулай ук “Ватанны саклаучылар” махсус хәрби операциясендә катнашучыларга ярдәм итү дәүләт фонды филиалы хезмәткәрләре һәм “Бердәм Россия” җирле җәмәгать кабул итү бүлмәсе вәкилләре эшчәнлек алып барачак.

Хокукый консультацияне Дәүләт юридик бюросында бушлай түбәндәге адрес буенча алырга мөмкин: Байлар Сабасы бистәсе, Тынычлык урамы, 22а. Эш вакыты дүшәмбедән пәнҗешәмбегә кадәр 08.00 дән 17.00 гә кадәр, җомга көнне 08.00 дән 15.45 кә кадәр, төшке аш вакыты 12.00 дән 12.45 сәгатькә кадәр.

Бу хакта тулырак җомга көнне 17:30 сәгатьтә “Саба дулкыннары” телерадиокомпаниясе репортажында карагыз.