Хөкүмәт комиссиясе эшче төркеменең Нурлат районына чыгуы

2017 елның 13 сентябре, чәршәмбе

2017 елның13 сентябрендә  Хокук бозуларны профилактикалау  буенча Татарстан Республикасы  Хөкүмәт комиссиясе эшче төркеме  әгъзалары әлеге юнәлештәге эшчәнлекне  тикшерү максатыннан Татарстан  Республикасының Нурлат муниципаль  районына чыктылар.

Районга чыгып тикшерү барышында составына төрле министрлыклар һәм ведомстволар кергән эшче төркем әгъзалары, расланган план нигезендә, хокук бозуларны профилактикалау субъектларының ун юнәлеш буенча (мәгариф, сәламәтлек саклау, яшьләр сәясәте, социаль яклау, эшкә урнаштыру, һ.б.) эшчәнлеген тикшерделәр, шулай ук “Татарстан Республикасында 2014-2020 елларга иҗтимагый тәртипне һәм җинаятьчелеккә каршы торуны тәэмин итү” дәүләт программасы үтәлешен тикшерделәр.

Тикшерү нәтиҗәләре буенча юстиция министры урынбасары М.М.Ибәтов рәислегендә һәм Нурлат муниципаль районы башлыгы Р.А.Кузюров, район прокуроры Р.Т.Гарифуллин һәм районның барлык хокук бозуларны профилактикалау субъектлары вәкилләре катнашында киңәшмә уздырылды, киңәшмә барышында хокук бозуларны профилактикалау буенча Татарстан Республикасы Хөкүмәт комиссиясе эшче төркеме эшенә нәтиҗәләр ясалды.