Татарстан Республикасы юстиция министры урынбасары М.М.Ибәтов Татарстан Республикасы Дәүләт Советы комитеты утырышында катнашты

2018 елның 16 мае, чәршәмбе

2018 елның 16 маенда  Татарстан Республикасы Дәүләт  Советында Дәүләт төзелеше һәм  җирле үзидарә комитеты утырышы  узды. Утырышны Комитеты рәисе  А.Г.Хәбибуллин уздырды.

Утырышта Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Р.А.Ратникова, Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәти мөнәсәбәтләр министрлыгы, “Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләр советы” ассоциациясе, Росреестрның Татарстан Республикасы буенча идарәсе вәкилләре һәм башкалар катнашты.

Җирле үзидарә турындагы законнар турындагы мәсьәлә буенча фикер алышканда ритуаль хезмәтләр күрсәтү, җир кишәрлекләрен зиратлар итеп күчерү өлешендә Татарстан Республикасы юстиция министры урынбасары М.М.Ибәтов та катнашты.