Тәҗрибә уртаклашу

2016 елның 2 декабре, җомга

2016 елның 30 ноябрендә Татарстан Республикасы Юстиция министрлыгында министр Л.Ю.Глухованың Оренбург өлкәсенең Җәмәгать судьялары эшчәнлеген тәэмин итү комитеты рәисе О.С.Акулин һәм комитет рәисе урынбасары А.А.Кодяков белән очрашуы узды.

Эшлекле очрашу барышында җәмәгать судьялары эшчәнлеген тәэмин итү буенча тәҗрибә алмашу булды, шулай ук дөнья юстициясе үсеше проблемалары һәм перспективалары турында фикер алыштылар. Әңгәмә дусларча атмосферада узды. Кунаклар Россия дәүләт гадел хөкем университетының Казан филиалында һәм Татарстан Республикасы Югары Судында (аның эшчәнлеге белән кунакларны И.И.Гилазов таныштырды) булудан алган хатирәләре белән уртаклаштылар.

Визит тәмамланганда кунаклар быел төзекләндерү эшләре алып барылган Аиатөзелеш районы буенча җәмәгать судьялары суд участокларында булдылар.