Республиканың Кама аръягы зонасы җәмәгать судьялары суд участокларына эш сәфәре

2018 елның 13 апреле, җомга

2018 елның 11 һәм 12 апрель көннәрендә Татарстан Республикасы юстиция министры урынбасары Н.В.Рагозина рәислегендә Татарстан Республикасының Азнакай, Әлмәт, Баулы, Бөгелмә, Лениногорск һәм Ютазы суд районнары буенча җәмәгать судьялары аппаратлары хезмәткәрләре белән киңәшмәләр узды.
Киңәшмәләрдә җәмәгать судьялары эшчәнлеген тәэмин итү бүлеге башлыгы А.В.Воробьёв, җәмәгать судьялары эшчәнлеген оештыру-хокукый тәэмин итү бүлеге башлыгы А.В.Назарова, Татарстан Республикасының район (шәһәр) судлары рәисләре, җәмәгать судьялары катнашты.
Уздырылган очрашулар кысаларында электрон документлар әйләнеше бердәм ведомствоара системасын актив файдалану,  почта чыгымнарын оптимальләштерү, җәмәгать судьялары эшчәнлеген матди-техник тәэмин итү, цифрлы IP-телефония куллануның актуаль мәсьәләләре, шулай ук суд участокларында иминлек таләпләрен үтәү буенча фикер алыштылар.
Хезмәт эшчәнлегендә югары уңышларга ирешкән хезмәткәрләргә Н.В.Рагозина Татарстан Республикасы Юстиция министрлыгының Рәхмәт хатларын тапшырды, шулай ук җәмәгать судьялары аппаратларының яңа эшли башлаган хезмәткәрләренә Татарстан Республикасы дәүләт граждан хезмәткәре таныклыкларын тапшырды.