Татарстан Республикасы Юстиция министрлыгының профсоюз әгъзалары җыелышы

2021 елның 2 сентябре, пәнҗешәмбе

Юстиция министрлыгында юстиция министры Рөстәм Заһидуллин катнашында министрлыкның беренче профсоюз оешмасы әгъзалары җыелышы узды.

Министрлыкның профсоюз оешмасының 2021 елның 8 аенда эш нәтиҗәләре турындагы доклад белән Министрлыкның башлангыч профсоюз оешмасы рәисе Антон Воробьев чыгыш ясады. Профсоюз рәисе кабул ителгән «Хезмәткәрләрне сәламәтләндерү» программасы турында хәбәр итте, аның ярдәмендә санатор-курорт дәвалавы белән бәйле чыгымнарны өстәмә каплау мөмкинлеге бар. Ул шулай ук дәвалануга 50 мең сумга кадәр процентсыз займ алу мөмкинлеге турында искә төшерде һәм профсоюзның санаторий-курорт дәвалавы очрагында профсоюз әгъзалары өчен шифаханә-курорт һәм сәламәтләндерү юлламалары алу мөмкинлеге бар дип өстәде.

Юстиция министры Рөстәм Заһидуллин үз чыгышында санитар-эпидемиологик хәл һәм аны яхшырту чаралары турында  сөйләде.