Татарстанда дәүләт юридик бюросының икенче офисы эшли

2024 елның 13 июле, шимбә

Түләүсез юридик ярдәм Саба һәм Татарстан Республикасының якын-тирә районнарында яшәүчеләр өчен ачык. “Демография” милли проекты кысаларында шәһәр тибындагы бистәдә Татарстан Республикасы дәүләт юридик бюросының икенче өстәмә офисы эшли башлады.

2 ай эшләү дәверендә районның 30дан артык кешесе түләүсез юридик ярдәм алды. Юридик консультацияләр еш кына хезмәт, социаль мәсьәләләр, торак, җир һәм гаилә законнары белән бәйле рәвештә үткәрелә.

Түләүсез юридик ярдәмне телдән һәм язма рәвештә хокукый консультация рәвешендә күрсәтәләр, шикаятьләр, үтенечләр һәм башка хокукый характердагы документлар төзиләр.

Түләүсез юридик ярдәм алу өчен түбәндәге адрес буенча мөрәҗәгать итәргә мөмкин: Байлар Сабасы ш.т.б., Тынычлык урамы, 22а йорт. Шулай ук 8(84362) 2-24-18 кайнар линия телефоны номеры буенча шалтыратырга мөмкин.