Татарстан Республикасының җир законнарындагы үзгәрешләр

2021 елның 29 марты, дүшәмбе
2021 елның 20 мартында «Татарстан Республикасы Җир кодексына үзгәрешләр кертү турында» 2021 елның 5 мартындагы 8-ТРЗ номерлы Татарстан Республикасы Законы үз көченә керә.

8-ТРЗ номерлы закон нигезендә дәүләт яки муниципаль милектәге җир кишәрлекләрен социаль-мәдәни һәм коммуналь-көнкүреш объектларын урнаштыру өчен сатулар үткәрмичә арендага бирү, масштаблы инвестицион проектларны тормышка ашыру тәртибе тәгаенләнде.

Татарстан Республикасы Җир кодексы социаль-мәдәни һәм коммуналь-көнкүреш объектлары, дәүләт яки муниципаль милектә булган җир кишәрлекләрен арендага бирү рөхсәт ителә торган масштаблы инвестицион проектлар туры килергә тиешле критерийлар белән тулыландырылган.

8-ТРЗ номерлы Татарстан Республикасы Законы  2021 елның 9 мартында Татарстан Республикасы хокукый мәгълүматы рәсми порталында басылды.