Татарстан Республикасы Юстиция министрлыгында юридик факультет студентларының җәйге практикасы

2021 елның 29 июне, сишәмбе
Ел саен җәйге чорда Юстиция министрлыгында югары һөнәри белем бирү учреждениеләре студентлары практика уза. 28 июньдә Татарстан Республикасы юстиция министры Рөстәм Заһидуллин Казан (Идел буе) федераль университетының юридик факультетының 3 курс студентлары белән очрашты. Очрашуда шулай ук министр урынбасарлары һәм барлык структур бүлекчәләр башлыклары катнашты. Рөстәм Заһидуллин студентларга Министрлыкның тарихы һәм аның эшчәнлеге турында сөйләде, практика узу таләпләре турында мәгълүмат бирде. Бүлек башлыклары студентларны үз эшчәнлекләре юнәлешләре белән таныштырдылар.

Очрашу нәтиҗәләре буенча студентлар үзләрен кызыксындырган сорауларны бирделәр, шул исәптән Татарстан Республикасы Юстиция министрлыгына дәүләт граждан хезмәтенә керү турында да сораулар булды.