апрель, 2015 ел
дүшәмбе

2015 елның 17 апрелендә Татарстан Республикасы юстиция министры Л.Ю.Глухова, Татарстан Республикасында Медиаторлар эшчәнлеген координацияләү советы рәисе буларак, конфликтларны чишүнең альтернатив ысуллары буенча II Бөтенроссия конфликтологлар мәктәбе ачылу тантанасында сәламләү сүзе белә чыкты.

2015 елның 16 апрелендә Татарстан Республикасы юстиция министры Л.Ю.Глухова һәм Татарстан Республикасы юстиция министрының беренче урынбасары Р.И.Заһидуллин бишенче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советының җиденче утырышында катнаштылар.

2015 елның 16 апрелендә Татарстан Республикасы Юстиция министры урынбасары Н.В.Рагозина һәм Татарстан Республикасы Юстиция министрлыгының Җәмәгать судьялары эшчәнлеген тәэмин итү бүлеге начальнигы А.В.Воробьёв «Бөтендөнья юстициясе: проблемлар һәм перспективалар» исемле “түгәрәк өстәл” утырышында катнашты. Чараны Федерация Советының Конституцион законнар һәм дәүләт төзелеше комитеты оештырган иде.

Татарстан Республикасым юстиция министрлыгы дәүләт гражданлык хезмәтенең вакантлы вазыйфаларын биләү буенча конкурс игълан итә: