КФУның юридик факультеты студентлары Татарстан Юстиция министрлыгы музеенда булды

2022 елның 27 декабре, сишәмбе

Казан федераль университетының юридик факультеты студентлары Татарстан Республикасы Юстиция министрлыгы музеенда булдылар.

“Сезне Татарстан Республикасы Юстиция министрлыгы тарихы музеенда күрүемә бик шатмын, аның экспозициясе Министрлыкның үсеш һәм үсешенең төп этапларына багышланган”, - дип сәламләде җыелганнарны юстиция министры урынбасары Мөхәррәм Ибәтов. Министр урынбасары юридик һөнәрнең әһәмиятен һәм кирәклеген, хокукый цивилизацияле дәүләттә юристның социаль роленең мөһимлеген билгеләп үтте.

Татарстан Юстиция министрлыгы тарихы белән танышу музейны күзәтү экскурсиясеннән башланды. Һәр экспозициягә игътибар бирелде. Балаларга Министрлыкның барлыкка килү тарихы турында сөйләделәр, хәзерге этапта юридик эшчәнлек үзенчәлекләре белән таныштырдылар.

Музейда булганнан соң студентлар экспозициянең аларда зур тәэсир калдыруын билгеләп үттеләр: “Һичшиксез, музей Татарстан Республикасының иң борынгы министрлыкларының берсенең бай тарихын саклауда зур әһәмияткә ия”, - диелә алар бәяләвендә.