октябрь, 2017 ел
җомга

2017 елның 20 октябрендә Татарстан Республикасы Юстиция министрлыгында хокукый мәсьәләләр буенча ведомствоара координацияләү комитетының Экспертлар советы утырышы булды. Утырышны Татарстан Республикасы юстиция министры Р.И.Заһидуллин алып барды.

2017 елның 20 октябрендә  Лениногорскның Лениногорск шәһәр суды һәм җәмәгать судьяларының 4 участогы урнашкан  Гадел хөкем йортында  янгын куркынычсызлыгы буенча өйрәнүләр узды. Аның кысаларында шартлы янгын чыккан очракта һәм кешеләрне эвакуацияләгән чакта кирәкле күнекмәләр ныгытылды.

2017 елның 19 октябрендә Татарстан Республикасы юстиция министры Р.И.Заһидуллин Татарстан Республикасы Конституциясенең 25 еллыгына багышланган ачык лекция уздырды.

2017 елның 19 октябрендә Татарстан Республикасы Юстиция министрлыгында “HR-практикум” стажировкасында катнашучылар белән очрашу узды. Ул Россия Федерациясенең сигез субъектының (Волгоград, Ростов, Тамбов һәм Ленинград өлкәләре, шулай ук Ставрополь крае, Кырым, Башкортостан һәм Марий Эл) дәүләт хакимияте органнарының һәм җирле үзидарә органнарының кадрлар хезмәте хезмәткәрләре өчен оештырылган иде.