Норматив хокукый актларга һәм норматив хокукый актлар проектларына коррупциягә каршы бәйсез экспертиза үткәрү буенча экспертларны укыту

2023 елның 24 марты, җомга

Юстиция министрлыгында норматив хокукый актларга һәм норматив хокукый актлар проектларына бәйсез коррупциягә каршы экспертиза үткәрү буенча 2022-2023 елларда аккредитацияләнгән экспертларны укыту узды.

Укытуның максаты - норматив хокукый актларга һәм норматив хокукый актлар проектларына коррупциягә каршы экспертиза үткәрү һәм норматив хокукый актлар проектларын юридик-техник рәсмиләштерү өлешендә бәйсез экспертларның һөнәри компетенцияләрен арттыру.

Уку ачылышында юстиция министрының беренче урынбасары Айнур Галимов сәламләү сүзе белән чыгыш ясады.

Укыту лекцияләре белән Татарстан Республикасы Рәисенең  коррупциягә каршы сәясәт идарәсенең  Коррупциягә каршы мониторинг бүлегенең баш киңәшчесе А. В.Лохотской, Россия Федерациясе субъектының норматив хокукый актлары һәм федераль регистрны алып бару, муниципаль берәмлекләр реестрын алып бару, Россия Федерациясе Юстиция министрлыгының Татарстан Республикасы буенча идарәсе муниципаль берәмлекләр уставларын теркәү һәм реестрын алып бару мәсьәләләре буенча бүлек башлыгы Р.Н. Рәхимов, Татарстан Республикасы Юстиция министрлыгының норматив хокукый актларны теркәү һәм хокукый тәэмин итү бүлеге башлыгы Э.И. Слепнева, Татарстан Республикасы Юстиция министрлыгының Хокукый экспертиза һәм нормалар иҗат итү эшчәнлеге бүлегенең әйдәп баручы киңәшчесе Л.В. Морадыймова чыгыш ясадылар.