“Кодекс” АМС куллану практикасы темасына киңәшмә

2023 елның 30 мае, сишәмбе

Юстиция министры урынбасары Мөхәррәм Ибәтов видеоконференц-элемтә режимында “Муниципаль норма иҗат итүдә автоматлаштырылган “Кодекс” мәгълүмати системасын куллану практикасы” темасына киңәшмә үткәрде.

Чарада республика муниципаль районнары башлыклары урынбасарлары, җирле үзидарә органнарының юридик хезмәтләре җитәкчеләре катнашты.

Җирле үзидарә һәм муниципаль регистрны алып бару өлкәсендә норматив хокукый эш бүлеге башлыгы Ралия Гарифуллина агымдагы елның 4 аенда “Төбәк законнары аналитигы” АМСында эш нәтиҗәләрен чыгарды.

Мөхәррәм Ибәтов Лаеш, Тәтеш, Ютазы, Бөгелмә, Нурлат, Тукай районнарының җирле үзидарә органнарының актларда законнарга туры килмәүләрне бетерү буенча хисапларын тыңлады.

Чара нәтиҗәләре буенча җаваплы затларга норма иҗат итүдә “Кодекс” мәгълүмати системасын куллану мәсьәләләре буенча тәкъдимнәр бирелде.